Hakkımda

Gökhan Uğur Bağcı

Gökhan Uğur Bağcı e-ticaret sektöründe uzmanlaşmış olup, e-ticaret hukuku, fikri mülkiyet hukuku, ödeme sistemleri ve hukuki ihtilaflar konularında uzman avukattır. Gökhan Uğur Bağcı, B+B Hukuk Bürosu’nun fikri mülkiyet hukuku ve hukuki ihtilaflar departmanının başındadır. Ayrıca Gökhan Uğur Bağcı bir marka vekili olup, marka tescilleri ve itirazlarına ilişkin olarak müvekkillerimizi Türk Patent Enstitüsü nezdinde temsil etmektedir.

Gökhan Uğur Bağcı birçok uluslararası ve ulusal şirketlere Gayrimenkul Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, E-Ticaret, Ödeme Sistemleri ve bunlara ilişkin lisans süreçleri ile Hukuki İhtilaflar konularında danışmanlık hizmeti vermiştir. Uzmanlığı ve sektörün öncü avukatlarından olması itibarıyla birçok mevzuatın hazırlanma aşamalarına da katılmakta olup, katkı sağlamaktadır.

Gökhan Uğur Bağcı TOG (Toplum Gönüllüleri Vakfı) yönetim kurulu üyesi olup ayrıca E-Tohum’ un (Türkiye’nin en büyük yatırımcı kulübü) danışmanlığını yapmaktadır.

Ayrıca, E-Ticaret ve İnternet Hukuku Derneği kurucu üyelerinden olup, yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir.

Gökhan Uğur Bağcı, MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans öğrencilerine ‘İnternet ve Hukuk’ dersi vermektedir.

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Gökhan Uğur Bağcı, Bilgi Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmıştır (yüksek lisans tez konusu Kartellerle Mücadelede Alternatif Bir Yol: Ceza Hukuku Politikası).

Gökhan Uğur Bağcı Corporate Live Wire tarafından 2014 yılında Türkiye’de Siber Güvenlik konusunda yılın avukatı seçilmiştir.